כל מה שאתם צריכים לדעת על מצבר הרכב

למה המצבר הפסיק לעבוד לי? מתי צריך להחליף מצבר? מה חשוב לבדוק לפני שקונים מצבר חדש? כל התשובות לשאלות שיעזרו לכם להימנע ממצבים מרגיזים במיוחד...

המצבר הוא אחד מהחלקים הכי חשובים ברכב שלכם. הוא זה שמספק את האנרגיה למכונית שלכם ובלעדיו היא לא תתניע ותפעל. אנחנו בהילוך שישי מיצובישי ארגנו לכם מדריך קצר שיעזור לכם להכיר לעומק את המצבר ברכב שלכם, איך לגרום לו להאריך זמן, מה לעשות במקרה שהוא שובק חיים ואיך תדעו להחליף אותו במצבר איכותי שיחזיק לכם מעמד.

מהו אורך החיים של המצבר?

אורך החיים הממוצע של מצבר לרכב הוא 2-5 שנים, עם זאת, כדי לשמור על אורך חיים מלא של המצבר, יש לשמור עליו באמצעות מספר פעולות תחזוקה פשוטות.

איך מתחזקים את המצבר ומגדילים את אורך חייו?

  •  כדאי לוודא שמפלס הנוזל במצבר מכסה את הלוחות שבמצבר – אך לא מעבר לכך (גובה המפלס צריך להגיע כשניים-שלושה ס"מ מהפקק). אם חסר נוזל, יש להוסיף מים מזוקקים למצבר ובשום פנים ואופן לא מי-ברז.
  • במצברים שבהם אין פקקים, תהיה לרוב חלונית אינדיקציה המשנה את צבעה אם המצבר מתחיל להיחלש.
  • חשוב לבדוק שקוטבי המצבר אינם מכוסים בקורוזיה (מעין אבקה לבנה-כחלחלה)

למה חשוב לבדוק את תקינות המצבר בחורף?

כשאתם מתניעים את האוטו בחורף והטמפרטורה נמוכה, המצבר עובד על מתח נמוך, (יעילות המצבר יורדת) ולכן חשוב לבדוק את התקינות שלו כדי לא למצוא את עצמכם עם רכב לא מניע.

אנו מבצעים בדיקות חורף בהילוך שישי מיצובישי  בדיוק כדי שתימנעו מהמצבים האלה.

 מתי צריך להחליף מצבר?

אם המצבר מתקרב לסוף חייו (שלוש שנים ומעלה), מומלץ לבדוק את כשירותו במרכז השירות הילוך שישי מיצובישי  כדי לדעת מה מצבו.

אם המצבר כבר חלש – מומלץ להקדים ולהחליפו כדי להימנע ממצב שבו הוא ישבוק חיים וישאיר אתכם תקועים בצד הדרך

מה לעשות במקרה שהמצבר שובק חיים?

כשהמצבר שלכם מפסיק לעבוד  זה בדרך כלל בגלל שהשארתם את אורות הרכב דלוקים בטעות או שמתח הטעינה של המצבר התמעט וכבר לא עובד. במקרה זה הרכב שלכם לא יתניע, והתאורה בלוח המחוונים תהבהב. מומלץ שיהיו לכם באופן קבוע כבלי התנעה ברכב ומספר טלפון של שירותי חילוץ. כאשר יגיעו משירותי החילוץ אליכם, הם יוכלו לחבר את הכבלים למכונית שלכם ושלהם ולהתניע באופן מלאכותי וזמני את המצבר שלכם עד שהם יגררו את הרכב למוסך המורשה ויחליפו לכם את המצבר הישן במצבר חדש ומקורי מהיצרן

מה חשוב לדעת לפני שקונים מצבר חדש?

  • כשבוחרים מצבר יש לוודא שהוא מתאים בדיוק לרכב שלכם מבחינת הקיבולת (באמפר/שעה), המידות החיצוניות, כושר ההתנעה (באמפר) ומיקום הקטבים.
  • עדיף לרכוש מצבר עם רמת חומציות נמוכה אשר מתאימה לתנאים בארץ.
  • מומלץ לוודא שהמצבר החדש  יהיה עמיד לחום  -בגלל תנאי מזג האוויר בישראל , ועמיד לרעידות בגלל תנאי הכבישים

שימו לב – יש סוגים שונים של מצברים לרכב, המומחים במרכז השירות הילוך שישי מיצובישי ישמחו לתת לכם עצה בנושא ולענות לכם על כל השאלות שתצטרכו..
של תקלה במצבר החדש.

מרכז השירות מיצובישי מקבוצת הילוך שישי מציעה לך את  הידע והניסיון של צוותי עבודה מקצועיים ומנוסים בקניית או תיקון המצבר המתאים ביותר לרכב שלך.
התקשרו עכשיו לשיחת ייעוץ בטלפון: 6306*

השארת תגובה

מעוניינים שנחזור אליכם?
השאירו פנייה

שירות ומכירה 6306*

שעות פעילות
ראשון – חמישי: 9:00-19:00 | שישי: 9:00-13:00

מאמרים אחרונים שעלו

עקבו אחרינו

כלי נגישות