מה עושים במקרה תאונה

חמישה דברים חשובים, על כל תאונה שלא תבוא

בישראל מתרחשות בכל שנה אלפי תאונות, מרביתן מסתיימות ללא פגיעה בחיי אדם. אולם גם תאונה שהיא בסך הכל שפשוף בכנף או מכה בפגוש היא אירוע שעלול להיות מלחיץ.
לכן הכנו מדריך קצר להתנהגות במקרה של תאונה, חס וחלילה:

הדבר מס' 1 שעושים במקרה תאונה: נרגעים ועוצרים בצד.

אף אחד ואף אחת לא מתכננים לעשות תאונה, לכן תאונה היא הפתעה לא נעימה. הדבר החשוב ביותר לעשות הוא לנשום עמוק ולהירגע, ואז להביט על עצמכם. אם מדובר בתאונה בה מעורב עוד כלי רכב – להסתכל גם עליו. אם אין נפגעים, אפשר להמשיך לשלב הבא (אם יש נפגעים – אז כמובן מתקשרים לכוחות ההצלה).

הדבר מס' 2 שעושים במקרה תאונה: מצלמים

אם יש לכם מצלמת דרך ברכב – אז אתם מכסים חלקים גדולים מהזירה, ואם אין לכם – אולי זה הזמן לחשוב על התקנת מצלמה כזו. בכל מקרה, חשוב לצלם את הרכב שלכם ואת הרכב(ים) שמעורבים בתאונה באופן כמה שיותר מקיף.

הדבר מס' 3 שעושים במקרה תאונה: מחליפים פרטים

אחרי שאנחנו יודעים שאין נפגעים, וגם דאגנו לתעד ככל האפשר את המכוניות ואת הזירה – זה הזמן להחליף פרטים. מספר הרכב (די ברור), חברת הביטוח, שם הנהג. לא פחות ולא יותר.
כמובן שלא חותמים על שום הצהרה, אתם נסערים ונרגשים ואין סיבה לעשות זאת.

הדבר מס' 4 שעושים במקרה תאונה: מתקשרים אלינו

לצוות של הילוך שישי מיצובישי ניסיון של שנים רבות בטיפול בתאונות – ולא רק בתיקון הרכב, אלא גם בעבודה מול חברות הביטוח ומול השמאים.

הדבר מס' 5 שעושים במקרה של תאונה: מתקנים ו…יוצאים לדרך!

אם הרכב שלכם ניזוק בתאונה, תגיעו אל המוסך (עצמאית או בעזרת גרר, תלוי בהיקף ובסוג הנזק). במקרים שהרכב לא מוכרז "אובדן גמור" (טוטאל לוס, כלומר תיקון שעלותו מעל 60% מערך הרכב) – המוסך יבצע את התיקונים שהשמאי יקבע. אם יש לכם ברכב תיקונים נוספים שרציתם לעשות – זה הזמן לבצע אותם.
הבחירה במוסך בו תבצעו את התיקון היא בידיכם. מוסכי הילוך שישי נכללים ברשימת מוסכי ההסדר של חלק מחברות הביטוח, אבל גם אם הביטוח שלכם אינו פועל עמנו בהסדר, נשמח להציע לכם הצעה תחרותית לתיקון הרכב.

לא בטוחים מה לעשות במקרה תאונה?
התקשרו אלינו, ונשמח לעזור וללוות אתכם לאורך כל הדרך!

השארת תגובה

מעוניינים שנחזור אליכם?
השאירו פנייה

שירות ומכירה 6306*

שעות פעילות
ראשון – חמישי: 9:00-19:00 | שישי: 9:00-13:00

מאמרים אחרונים שעלו

עקבו אחרינו

כלי נגישות