שמונה סוגי תוספים לשמן מנוע

מדף השמנים במוסך עשיר ומגוון, ומציע שורה ארוכה של שמני מנוע. ברבים מהשמנים תוספים לשמן מנוע – והשורות הבאות יעזרו לכם להכיר את סוגי התוספים העיקריים.

למה צריך שמן מנוע עם תוספים?

תוספים הם דרך נוספת ליצור התאמה טובה יותר בין שמן מנוע לצרכים ולביצועים של הרכב. שמן המנוע מתמודד עם אתגרים רבים – טמפרטורות גבוהות, תוצרי לוואי של הבעירה (כמו בנזין לא שרוף), וגם חלודה, חלקיקים קטנים ועוד. כל אלה עלולים לפגוע במנוע ולהאיץ את הבלאי שלו. הסוגים השונים של שמן מנוע נבדלים בתוספים מגוונים. בחירה בשמן שמכיל את התוספים המתאימים לאופי השימוש ברכב מבטיחה הגנה על המנוע לאורך זמן.

משפרי צמיגות – תוספים אלה שומרים על השמן סמיך גם כאשר הטמפרטורה שלו עולה.
דטרגנטים – חומרי הניקוי האלה מפחיתים את היווצרות המשקעים והחלודה. בכך הם לוקחים חלק בשמירה על משטחים חלקים ונקיים, דבר שחוסר אנרגיה ומונע בלאי.
חומרים מפזרים (Dispersants): חומרים כימיים שמונעים מחלקיקים מוצרים להתאחד וליצור אלה גושים או הפרעות אחרות.
חומרים נגד בלאי – תרכובות כימיות שונות המגינות על משטחי המתכת מפני בלאי מואץ.מפחיתי חיכוך – חומרים המצמצמים את רמת החיכוך של חלקי המנוע. פעולה זו מצמצמת את צריכת הדלק ומשפרת את יעילות המנוע.
מעכבי קרישה – שמן אמנם לא קופא ב-0 מעלות, אבל ככל שהוא נקרש רמת היעילות שלו נפגעת. תוספים מעכבי קרישה משמשים בעיקר באזורים קרים במיוחד. מטרתם – שמירה על השמן נוזלי גם בתנאי טמפרטורה נמוכים.
נוגדי חמצון (אנטיאוקסידנטים) – לא מדובר כאן בתכשירים קוסמטיים למנוע… נוגדי החמצון מונעים או מפחיתים את חמצון השמן. שמן שעבר תהליך חמצון הופך לסמיך יותר, ובכך הוא עלול להיות פחות יעיל.
מעכבי הקצפה: התנועות של גל הארכובה (ה"ציר" של המנוע) עלול לגרום לשכבת קצף מעל השמן. קצף שמנים אינו יעיל כמו שמן נוזלי, לכן מוסיפים לשמנים חומרים מונעי הקצפה שמפחיתים מאוד את היקף התופעה.
מעכבי חלודה: תוספים לשמן המנוע שמסייעים להגן על חלקי המתכת מפני חומצות ולחות.

שמן המנוע הוא בעל תפקיד חשוב בשמירה על המנוע ברכב שלכם. מתלבטים מהו השמן המתאים ביותר עבורכם? יצרני הרכב ממליצים על השמן המומלץ לכל דגם, אבל כדאי לתת משקל גם לתנאי מזג האוויר המקומיים, להיקף השימוש ברכב ולסוגי הנסיעות שאתם עושים. אנשי המקצוע שלנו ישמחו לסייע לכם במציאת שמן המנוע המתאים ביותר לדגם המכונית שלכם ולאופי השימוש שלכם ברכב. נסיעה טובה… וחלקה!

לכל שאלה בנוגע לשמן מנוע או בכל נושא אחר שאלו את המומחים שלנו 

השארת תגובה

מעוניינים שנחזור אליכם?
השאירו פנייה

שירות ומכירה 6306*

שעות פעילות
ראשון – חמישי: 9:00-19:00 | שישי: 9:00-13:00

מאמרים אחרונים שעלו

עקבו אחרינו

כלי נגישות