לחץ אוויר בצמיגים – מיצובישי

תוכלו למצוא את לחץ האוויר המומלץ לרכב שלכם על משקוף דלת הנהג. שם מחכה לכם מדבקה ועליה המספרים שחיפשתם.

 

לחץ אוויר בצמיגים – למה הוא חשוב?

הסיבה הטכנית היא שנורית האזהרה "לחץ אוויר בצמיגים" נדלקת ברגע שלחץ האוויר בצמיגים אינו תקין. הסיבה החשובה היא שלחץ אוויר נמוך בצמיגים מגדיל את צריכת הדלק, מפחית את יעילות המנוע ועלול גם להשפיע לרעה על בטיחות הנסיעה – בבלימה ובהיגוי של הרכב.

 

מהו לחץ האוויר המומלץ במיצובישי שלי?

התשובה לשאלה הזו מורכבת מהתשובה *שלך* לשתי שאלות: מהו דגם המיצובישי שלך, ומהו אופי השימוש בו – כלומר, האם במרבית הנסיעות הוא עמוס (למשל, בארבע נוסעים בוגרים, או במטען), או האם הוא נוסע "קל" – נהג או נהגת, ללא מטען משמעותי.

 

מה משפיע על לחץ האוויר בצמיג מיצובישי? השעה ביום, עונת השנה ועוד

אוויר הוא חומר רגיש – בעיקר לחום. לכן, מומלץ למדוד את לחץ האוויר (ולמלא את האוויר בצמיגים) בשעות הבוקר הקרירות יותר. ובתחילת הנסיעה. בשעות החמות יותר של היום, או לאחר נסיעה ממושכת, חומו של הצמיג עולה, דבר שמעלה גם את לחץ האוויר שבתוכו.

ועוד משתנה שחשוב לזכור: חיישני לחץ האוויר בצמיגים של מיצובישי הם רגישים מאוד, ואילו בתחנות דלק רבות מתקני מילוי האוויר אינם מכויילים באופן מדוייק.

 

…לחץ האוויר בצמיגי המיצובישי הוא רק חלק מהעניין

צמיגים הם החלק שמחבר בין הרכב לכביש, ולכן חשיבותם מבחינת בטיחות היא עליונה, ובנוסף, יש להם השפעה לא קטנה על צריכת הדלק ועל נוחות הנסיעה.

לכן, חשוב לדאוג לצמיגים תקינים, ותקינות כזו מתבטאת במספר פרמטרים נוספים, עליהם פירטנו במאמרים נוספים באתר, ונזכיר אותם כאן בקצרה:

  • גיל הפרישה המומלץ לצמיגים הוא 60. 60 חודשים (כלומר 5 שנים). תאריך הייצור של הצמיג מוטבע עליו בארבע ספרות: שתיים הן שבוע הייצור ושתיים לשנת הייצור. צמיג שיוצר בשבוע ה-50 של שנת 2019 יישא את ההטבעה "5019".
  • צמיג בלוי, כזה שהחריצים שלו שחוקים – יש להחליף, ללא קשר לגילו.
  • צמיגי הרכב צריכים להיות זהים ככל הניתן – עדיף שכל הארבעה יהיו זהים, ואם זה לא מתאפשר – אז חשוב לוודא שהצמיגים יהיו ב'זוגות' זהים (הקדמיים זהים זה לזה, וכך גם האחוריים).

לא בטוחים מה מצב הצמיגים שלכם והאם לחץ האוויר בצמיגי המיצובישי שלכם תקין? מוזמנים לבוא להיבדק, לייתר ביטחון!

השארת תגובה

מעוניינים שנחזור אליכם?
השאירו פנייה

שירות ומכירה 6306*

שעות פעילות
ראשון – חמישי: 9:00-19:00 | שישי: 9:00-13:00

מאמרים אחרונים שעלו

עקבו אחרינו

כלי נגישות