פלאג אין היברידי – PHEV השילוב המושלם בין רכב חשמלי למנוע בנזין

מיצובישי היתה אחד מהיצרנים שהיו החלוצים העולמיים בזיהוי מגמת המעבר לרכבים חשמליים, עוד לפני שכמעט כל השוק הצטרף ל'חגיגה'. כיצרן כזה, יש למיצובישי נסיון רב. לכן השיקה מיצובישי רכב מושלם המשלב בין שני העולמות – הבנזין והחשמל – כדי לתת מענה מיטבי לחסכון בדלק וליעילות האנרגטית מצד אחד, אך מבלי להתפשר על הנוחות והטווח, מצד שני.

Eclipse cross PHEV רכב פלאג אין היברידי (PHEV – PLUG IN HYBRID ELECTRIC VEHICLE) משלב את הטוב שבכל העולמות. הוא מצוייד בשני מנועים חשמליים בנוסף למנוע בנזין, כך שאפשר להינות מנסיעה חסכונית בדלק* בנסיעות קצרות וארוכות, וגם ליהנות מנסיעה על חשמל בלבד, ללא חרדת טווח.

אז מה ההבדלים בין מכונית חשמלית למכונית שמונעת בדלק ואיפה היתרון ברכב המשלב את שניהם?

PHEV פלאג אין היברידי: כל היתרונות של רכב חשמלי

רכב חשמלי שורף את הדלק כדי להתקדם, רכב חשמלי אינו שורף דלק, כך שברור שרכב חשמלי מזהם הרבה פחות. לכן הוא לא מייצר עשן, וזו בדיוק הסיבה לך שאין אגזוז. אז אל תחפשו אחד כזה.

בנוסף, מנוע חשמלי מייצר פחות חום, לכן המנוע זקוק לפחות אוויר. במקום גריל יש לרכב תריסים קטנים, שנפתחים בשעת הצורך.

יתרון נוסף שנובע מכך הוא שנסיעה ברכב חשמלי היא שקטה יותר, פשוט כי מנוע חשמלי הוא שקט יותר. מצד אחד הנסיעה רגועה ונעימה יותר, אבל מצד שני – חשוב להיות מודעים לך בהקשר הבטיחותי ולשים לב היטב כאשר נוסעים בקרבת הולכי רגל: יש סיכוי שהם לא ישמעו את המכונית החרישית שלכם ופשוט יקפצו לכביש.

עיצוב הפנים של המכונית החשמלית הוא מפתיע: אין "גבעה" שעוברת במרכז הרכב, ויש יותר מקום לנוסעים במושב האחורי, וגם לרגליים שלהם. הודות לעובדה שהמנוע החשמלי קטן יותר מאשר מנוע הבנזין, תא הנוסעים מקבל מרחב גדול יותר ומרווח יותר, גם מלפנים וגם מאחור.

PHEV לעומת חשמלית: טווח נסיעה

לצד שלל היתרונות שלו, הרכב החשמלי מתמודד עם אתגר קשה: טווח הנסיעה. הסוללות המקובלות כיום מגבילות, במידה מסויימת את טווח התנועה של הרכב למאות ספורות של קילומטרים. נכון, רובנו לא נוסעים שעתיים-שלוש בום לעבודה או לסידורים, אבל אם קנינו מכונית חדשה – אנחנו רוצים שהיא תאפשר לנו לצאת בבוקר מהבית ולהחליט שאנחנו קופצים לאילת, פשוט כי בא לנו!

כדי להרחיב את טווח הנסיעה שלה, המהנדסים של מיצובישי שקדו ועדיין שוקדים על יצירת רכב שהוא נוח ומרווח מצד אחד, אבל גם אווירודינמי ושקט מצד שני.

כאן בא לידי ביטוי היתרון של רכב PHEV פלאג אין היברידי

רכב חשמלי מונע באופן חשמלי בלבד, ומקבל את כוחו מסוללה בלבד. לעומתו, רכב היברידי משלב מנוע בעירה פנימית עם מנוע חשמלי להנעת הרכב באופן חסכוני ויעיל.

היתרון המשמעותי ביותר של הרכב ההיברידי הוא היכולת לנסוע עשרות קילומטרים על הנעה חשמלית נקייה וזולה. בזכות סוללה בעלת קיבולת גדולה עד פי 5 מזו של רכב היברידי רגיל והיכולת לטעון אותה מרשת החשמל, אפשר לעבור נסיעות יום יום ימיות בפקקים מבלי לשרוף דלק כמעט בכלל. בנוסף אין חרדת טווח ופחד שהרכב יעצור או יפסיק לנסוע אם הסוללה מתרוקנת בזכות מנוע בעירה פנימית שמגבה ונכנס לפעולה במידת הצורך.

מיצובישי היא חלוצה בתחום רכבי ה-Plug In Hybrid. עוד ב-2012 היא הציגה לעולם את אאוטלנדר פלאג אין הייבריד שפרץ את הדרך לתעשייה כולה ובעצמו הפך לרכב מכר עולמי. הניסיון הרב שמיצובישי צברה לאורך יותר מעשור מאפשרים לה לייצר את ה-PHEV המתקדמים והיעילים ביותר שאנו מכירים כיום.

PHEV הרגלי הנסיעה

מכל מה שנכתב כאן ברור, שנדרש זמן הסתגלות כשאשר עוברים מנהיגה על רכב בנזין "רגיל" לנהיגה ברכב חשמלי או ברכב פלאג אין היברידי. אבל כעבר זמן לא ארוך, תאמצו סגנון נסיעה יעיל חדש ומותאם, שימקסם את השימוש בהנעה חשמלית זולה. ברכב ההיברידי ניתן לעשות זאת בהדרגה, ומבלי לחשוש מלהיתקע עם סוללה מרוקנת בדיוק כשיש נסיעה דחופה.

גם מבחינת המידע שמופיע על לוח המחוונים, אם התרגלתם להסתכל על מד הדלק ומדי פעם להציץ בשעון הסל"ד, כאן מחכה לכם מידע אחר לחלוטין במהלך הנסיעה: מצב הסוללה, מצב הטעינה ועוד.

 

יש לכם שאלות על נהיגה ברכב חשמלי? מוזמנים לשאול את המומחים שלנו

 

*בהשוואה לדגם בנזין רגיל שאינו פלאג אין היברידי, על-פי נתוני יצרן בבדיקת מעבדה.

השארת תגובה

מעוניינים שנחזור אליכם?
השאירו פנייה

שירות ומכירה 6306*

שעות פעילות
ראשון – חמישי: 9:00-19:00 | שישי: 9:00-13:00

מאמרים אחרונים שעלו

עקבו אחרינו

כלי נגישות